درباره ی آسانسور شیشه ای و شیشه آسانسور

ملیکا شیخی

جنس شیشه آسانسور ی که برای کابین آسانسور شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد از نوعی شیشه ی نشکن و بسیار مقاوم به نام شیشه ی لمینت می باشد. شیشه ی لمینت همان شیشه ای است که برای ساخت شیشه ی جلوی اتومبیل و نماهای شیشه ای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

شیشه آسانسور

نوع شیشه آسانسور

جنس شیشه آسانسور ی که برای کابین آسانسور شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد از نوعی شیشه ی نشکن و بسیار مقاوم به نام شیشه ی لمینت می باشد. شیشه ی لمینت همان شیشه ای است که برای ساخت شیشه ی جلوی اتومبیل و نماهای شیشه ای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این شیشه از ساختاری بسیار مقاوم و محکم در برابر ضربه و فشار برخوردار است و اگر تحت فشار و ضربه ی  بسیار شدید قرار بگیرد به هیچ وجه در اثر شکستن فرو نمیریزد بلکه شیشه در سر جای خود به صورت ثابت پابرجا باقی می ماند و فقط رگه های ترک بر روی آن دیده می شود. درست مانند شیشه های جلوی اتومبیل که به هنگام آسیب دیدن در حین تصادفات رانندگی فقط ترک می خورد و به هیچ عنوان نمی شکند.

گروه صنعتی هلی پن ، با بیش از سال ها تجربه در زمینه تولید

در و پنجره دوجداره upvc

در و پنجره آلومینیوم

تولید توری پلیسه

ملزومات توری پلیسه

بعنوان نمایندگی وین تک فعالیت می کند.

همچنین لازم به ذکر است که تیم کاری هلی پن در زمینه تعمیرات در و پنجره و توری پلیسه نیز فعالیت می کند و محصولات و خدمات خود را با گارانتی به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد.

با توجه به توضیحات داده شده ، جهت آشنایی بیشتر با تیم هلی پن ، نمونه کارهای این گروه را مشاهده کنید :

مشاهده کارخانه

نحوه برش گالوانیزه

نصب توری پلیسه

در و پنجره دوجداره

اگر قصد دیدن نمونه کارهای این شرکت یا پروژه های انجام شده توسط این تیم را دارید ، می توانید در قسمت پروژه های هلی پن ، این نمونه کارها را مشاهده کنید .

وجود همین ویژگی باعث شده که شیشه لمینت مناسب ترین و ایمن ترین نوع شیشه برای طراحی کابین آسانسور شیشه ای به شمار بیاید و امنیت آن را به بهترین شکل ممکن تامین کند. همچنین شیشه لمینت با گذشت زمان دچار سایش ، خط و خش و به طور کلی دچار فرسایش نخواهند شد و همیشه حالت ظاهری اولیه ی خود را حفظ می کنند. به طور کلی شیشه آسانسور باید بالاترین درجه ی کیفیت ، ایمنی ، شفافیت ،مقاومت و استحکام را داشته باشد.

 

شیشه آسانسور

 

شیشه های لمینتی که برای طراحی کابین آسانسور شیشه ای مورد استفاده قرار میگیرند به راحتی قابل شستشو هستند و هیچگونه آثاری از رنگ پریدگی و تغییر رنگ با گذشت زمان بر روی آنها دیده نمی شود. همچنین این شیشه ها در برابر گرما و حرارت هم بسیار مقاوم هستند و در حین وقوع حوادثی مانند آتش سوزی ایمنی خود را حفظ می کنند.

ایمنی آسانسور شیشه ای ( شیشه آسانسور )

در واقع آسانسور شیشه ای نسل جدیدی از آسانسورها هستند که به مراتب ایمن تر ، زیباتر ، با کیفیت تر و مدرن تر نسبت به نسل های قدیمی و قبلی خود طراحی و ساخته شده اند. چنین آسانسورهایی یک نمای زیبا و بی نظیر از محیط اطراف خود برای شخص ایجاد می کنند و در زیبایی نمای ظاهری خود ساختمان هم بسیار تاثیر گذارند.

آسانسور یکی از قسمت های مهم و حیاتی یک سازه است. امروزه برای ساختمان هایی که فاقد آسانسور هستند مجوز پایان کار ارائه نمی دهند از همین رو بسیار ضروری به حساب می آیند. از طرفی ارتفاع سازه های امروزی بسیار بلند تر شده و بدون وجود آسانسور امکان استفاده از ساختمان و رفت و آمد به طبقات بالا تر وجود ندارد.

در دنیای امروز آسانسورها فقط وسیله ای برای جابجایی افراد و وسایل نیستند بلکه به عنوان یکی از عناصر زیباشناسی و خاص بودن یک سازه شناخته می شوند و در طراحی های مدرن یکی از ارکان اصلی به حساب می آیند. به همین دلیل آسانسورها از فضاهای تاریک و بسته ی خود بیرون کشیده شدند و با نمایی شیشه ای و در شرایطی که در معرض دید هستند طراحی گردیدند.

یک معمار همیشه  تلاش می کند تا نمایی منحصر به فرد و خاص طراحی کند . شیشه ها کمک می کنند تا هر معماری بتواند بدون محدودیت با سبک و سلیقه ی خودش طراحی کند و بسازد . آسانسور شیشه ای تنوع بالایی از نظر نما و نوع طراحی دارند و در هر نقطه از ساختمان می توانند قرار بگیرند و اجرا شوند از این رو دست معماران و طراحان از هر نظر باز است