خلاص کردن کرکره برقی در زمان قطع برق

ملیکا شیخی

بحث تأمین امنیت و حفاظت از اماکن مختلف سال هاست که یکی از دغدغه‌های اصلی بشر بوده و هست. کرکره از ملزومات امنیتی است که سال هاست در ساختمان‌ها و فروشگاه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرد. کرکره‌های قدیمی برای همه‌ی ما آشنا هستند.

کرکره برقی

بحث تأمین امنیت و حفاظت از اماکن مختلف از مهمترین دغده های اصلی بشر از سالیان پیش بوده است. ( کرکره برقی ) کرکره از ملزومات امنیتی است که سال هاست در ساختمان‌ها و فروشگاه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرد. کرکره‌های قدیمی برای همه‌ی ما آشنا هستند.

کرکره برقی

این کرکره‌ها عموماً به ‌وسیله‌ی نیروی دست باز و بسته می‌ شدند و از مرسوم‌ ترین حفاظ‌ های امنیتی شناخته می‌ شدند. با گذشت مرور زمان معایب این کرکره‌ها به تدریج آشکار شد و حضور آن‌ها کمرنگ‌ تر گردید. از اصلی ‌ترین معایب کرکره‌های قدیمی می ‌توان به دستی بودن آن اشاره کرد که با نیروی دست افراد باز و بسته می ‌شدند.

وزن سنگین این کرکره‌ها و جا به‌ جایی آن می‌ توانست برای افراد سال خورده، کم ‌توان و ضعیف مشکل ‌ساز باشد. از طرفی نمای ظاهری این کرکره‌ها به مرور زمان دچار تغییر رنگ و زنگ‌ خوردگی می‌ شد و شکل ظاهری خود را از دست می ‌داد؛

از طرفی ساختار این کرکره‌ها به صورت مشبک و شبکه‌ای بود که از نظر ضریب امنیت و ایمنی، عملکرد بسیار ضعیفی داشتند و در برابر خطراتی مثل آتش ‌سوزی، ضربه، اسید و… بسیار ضعیف بودند و سارقان هم ‌بارها توانسته بودند از این سد حفاظتی عبور کنند. برای خلاص کردن کرکره برقی در زمان قطع برق، از وسیله‌ای به نام امنیت خلاص کن استفاده می‌ شود. در درب‌های کرکره‌ای توسط سیم بکسل و در درب‌های چرخان توسط یک ریسمان این کار انجام می ‌گیرد.

بالا نرفتن کرکره برقی و تنظیم موتور کرکره برقی

انتخاب توری در و پنجره مناسب

 

کرکره برقی

 

باطری کرکره برقی

باطری یک منبع تغذیه‌ای است که در مواردی برق شهری نیست از آن استفاده می‌شود. در این قسمت از کرکره برقی می ‌توانیم به عملکرد باطری کرکره برقی و چگونگی کارکرد آن بپردازیم. باتری کرکره برقی در یک جعبه قرار دارد و زمانی که برق شهری قطع شد، از این باتری برای جریان برق در کرکره برقی استفاده می‌ شود. البته این امکان شامل همه‌ی باتری‌ها نمی‌ شود. موتورهای ساید کرکره برقی معمولاً فاقد این باتری‌ها است، ولی در صورت نیاز و یا تمایل می‌ توان باتری را برای این منظور نصب و راه‌اندازی کرد و در واقع موتورهای ساید از زنجیر خلاص کن دستی استفاده می‌ کنند.

 

باطری کرکره برقی

گروه صنعتی هلی پن ، با بیش از سال ها تجربه در زمینه تولید

ملزومات توری پلیسه

بعنوان نمایندگی وین تک فعالیت می کند.

همچنین لازم به ذکر است که تیم کاری هلی پن در زمینه تعمیرات در و پنجره و توری پلیسه نیز فعالیت می کند و محصولات و خدمات خود را با گارانتی به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد.

با توجه به توضیحات داده شده ، جهت آشنایی بیشتر با تیم هلی پن ، نمونه کارهای این گروه را مشاهده کنید :

مشاهده کارخانه

نحوه برش گالوانیزه

نصب توری پلیسه

در و پنجره دوجداره

اگر قصد دیدن نمونه کارهای این شرکت یا پروژه های انجام شده توسط این تیم را دارید ، می توانید در قسمت پروژه های هلی پن ، این نمونه کارها را مشاهده کنید .

در و پنجره دوجداره upvc

در و پنجره آلومینیوم

ارتباط با هلی پن

تلگرام :

https://t.me/helipen_co/

اینستاگرام :

https://www.instagram.com/helipen_co/

واتس اپ :

https://wa.me/09364948617

لینکدین :

https://www.linkedin.com/in/heli-pen-33a4a4190

آپارات :

https://www.aparat.com/v/fHgXo

آینوتی :

https://inoti.com/icv/%D8%AF%D8%B1-%D9%88-%D9%BE%D9%86%D8%AC%D8%B1%D9%87-upvc-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86

از ویژگی باتری کرکره برقی می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. ۱- قیمت نسبتاً مناسب
  2. ۲- رفع مشکل در مواقع ضروری
  3. ۳- عمر نسبتاً مناسب نسبت به عملکرد
  4. ۴- کیفیت مناسب در ساخت
  5. ۵- حجم زیاد و جاگیری زیاد

کرکره برقی قطع برق

نسل جدید از کرکره‌های اتوماتیک و درب اتوماتیک برقی، تماماً به‌ صورت اتوماتیک باز و بسته می ‌شوند و نیروی دست هیچ دخالتی در باز و بسته کردن آن ندارد. این کرکره‌ها با کمک نیروی برق و موتور حرکت می‌ کنند و باز و بسته می‌ شوند. در ساخت این کرکره‌های برقی، قطعات و یراق‌آلات متعدد زیادی به کار رفته که نیروی اصلی تأمین ‌کننده‌ی انرژی برق است.

باز و بسته کردن این کرکره‌ها به وسیله‌ی ریموت صورت می‌ پذیرد کرکره برقی قطع برق برای این امر فرد هنگام ورود به ساختمان به وسیله‌ی ریموت ، دکمه‌ی مربوطه را فشار داده و پس از آن سیگنالی مبنی بر باز شدن و بالا رفتن کرکره به رسیور دستگاه ارسال می ‌گردد. پس از آن این فرمان به سمت موتور دستگاه هدایت می‌ شود و موتور نیروی لازم برای بالا کشیده شدن تیغه‌ها را تأمین می‌ کند و با چرخش ریل تیغه‌ها به سمت بالا جمع می ‌شوند.

بسته شدن کرکره برقی

در زمان بسته شدن هم با فشردن دکمه‌ی مربوطه از طریق ریموت دستگاه سیگنالی مبنی بر بسته شدن کرکره به رسیور دستگاه ارسال می ‌گردد که طی آن موتور نیروی لازم برای حرکت تیغه‌ها به سمت پایین را تأمین می‌ کند و انتقال می‌ دهد و بدین ترتیب کرکره بسته می‌ شود. موتور تأمین‌کننده‌ی نیروی اصلی برای باز و بسته شدن کرکره برقی است .

همه‌ی ما می ‌دانیم که کار اصلی موتور تبدیل نیروی الکتریکی به نیروی مکانیکی است تا نیروی لازم برای چرخش و به حرکت درآوردن در دستگاه‌های برقی تأمین شود.  در کرکره‌ی برقی هم وظیفه‌ای اصلی موتور تبدیل نیروی الکتریکی به نیروی مکانیکی است . این نیرو از طریق چرخ‌ دنده‌ها و تسمه به ریل دستگاه منتقل می ‌گردد و باعث چرخش آن به طرف بالا و پایین می ‌شود.