پنجره آلومینیومی ترمال بریک

ملیکا شیخی

اتلاف انرژی پنجره های دو جداره ترمال بریک کمتر از نرمال بریک است،ترمال بریک به علت داشتن پلی آمید بین جداره های داخلی و خارجی از نفوذ گرما، سرما و صدا جلوگیری می کند و میزان اتلاف انرژی را تا حد امکان به صفر می رساند و امکان 2 رنگ بودن نمای داخلی را فراهم می سازد

پنجره دو جداره ترمال بریک؟

یکی از پیشرفته ترین میزبان هایی که در صنعت ساختمان به کار گرفته می شود استفاده از آلومینیوم با بیلت مرغوب جهت تولید پنجره دو جداره ترمال بریک  می شود.

اگر بخواهیم پنجره آلومینیوم را دسته بندی کنیم به دو دسته پنجره دو جداره آلومینیوم ترمال بریک و پنجره دو جداره نرمال بریک می توان اشاره کرد.

 

از مزایای پنجره آلومینیوم نسبت به مشابه خود پنجره های چوپی و UPVC به خاصیت:

۱٫قابلیت بازیافت پذیری

۲٫غیر قابل اشتغال بودن در دماهای بالا

۳٫رسانا نبودن گرما و صوت

۴٫تنوع رنگ بندی بسیار بالا

در این میان پنجره دو جداره ترمال بریک نسبت به نمونه مشابه خود پنجره های نرمال  دارای خاصیت عایق ۱۰۰% حرارت و انرژی می باشد،به این ترتیب که هنگام تولید پنجره دو جداره آلومینیوم

ترمال بریک استفاده از  عایق پلی آمید و لاستیک EPDM باعث می شود که سطح مقطع AL توسط یک لاستیک کاملا نارسانا از هم جدا می شود ،که خود باعث می شود سطح مقطع AL قابلیت رسانایی خود را از دست بدهد.

انتقال انرژی آلومینیوم:

هگام عبور از AL و برخورد به لاستیک EPDM کاملا از بین برود.علاوه بر این باعث می شود شما برای یکپارچه سازی نمای داخلی ساختمان و نمای پنجره AL محیط خارجی توانایی استفاده از دو متریال

و یا رنگ متفاوت را نیز داشته باشد به این ترتیب که جداره ی بیرونی پنجره با یک رنگ AL و جداره ی داخلی ساختمان دارای تنوع رنگی متفاوت باشد.

بر اساس تعریف رسمی رتبه بندی پنجره دو جداره ترمال بریک ماده ای با هدایت حرارتی کم است که بین بخش هایی که حرارت بالایی داره سبب کاهش انتقال حرارت می شود.

گروه صنعتی هلی پن با توچه به توانایی های خود در زمینه تولید درب و پنجره AL قادر به ارائه پنجره دو جداره با برندهای از روز قبل آکپا،الکس و لورنزو، آساش و … می باشد.