تفاوت پنجره های ترمال و نرمال

m.sheykhi

نجره آلومینیوم به دو دسته کلی ترمال و نرمال بریک تقسیم می شود. پنجره های نرمال به دلیل رسانا بودن ذاتی این فلز از عایق خوبی برخوردار نیستند، اما با اضافه کردن یک تیغه پلی آمید و فرآیند ترمال بریک شدن بسیاری از مشکلات پنجره آلومینیومی نرمال را از بین خواهید برد.

ترمال و نرمال

پنجره آلومینیوم به دو دسته کلی ترمال و نرمال بریک تقسیم می شود. پنجره های نرمال به دلیل رسانا بودن ذاتی این فلز از عایق خوبی برخوردار نیستند، اما با اضافه کردن یک تیغه پلی آمید و فرآیند ترمال بریک شدن بسیاری از مشکلات پنجره آلومینیومی نرمال را از بین خواهید برد.

ترمال بریک چیست؟

ترمال بریک عایقی است که در قاب پنجره و در یافت می شود. ترمال بریک در شکافی در ساختار پنجره ، بین قاب های داخلی و خارجی قرار می گیرد. کارآمدترین ماده مورد استفاده پلاستیک یا نوار پلی آمید است. فولاد اغلب در گذشته به دلیل رسانایی ضعیف گرما مورد استفاده قرار می گرفته است ، اما هدایت حرارتی پلی آمید ۱۶۰ برابر بهتر از فولاد است.

فناوری پروفیل آلومینیوم ترمال بریک دارای نوار پلی آمید تقویت شده بین پروفیل های آلومینیومی داخل و خارج است و سدی عایق بندی شده در قاب پنجره ایجاد می کند. گرما ، سرما و سر و صدا را هزار برابر کندتر از آلومینیوم نرمال هدایت می کند.

وجود تیغه ترمال بریک از اصلی ترین تفاوت های بین ترمال و نرمال است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 

( گروه صنعتی هلی پن ، با بیش از سال ها تجربه در زمینه تولید

در و پنجره دوجداره upvc

در و پنجره آلومینیوم

تولید توری پلیسه

ملزومات توری پلیسه

به عنوان نمایندگی وین تک فعالیت می کند.

همچنین لازم به ذکر است که تیم کاری هلی پن در زمینه تعمیرات در و پنجره و توری پلیسه نیز فعالیت می کند و محصولات و خدمات خود را با گارانتی به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد.

با توجه به توضیحات داده شده ، جهت آشنایی بیشتر با تیم هلی پن ، نمونه کارهای این گروه را مشاهده کنید :

مشاهده کارخانه

نحوه برش گالوانیزه

نصب توری پلیسه

در و پنجره دوجداره

اگر قصد دیدن نمونه کارهای این شرکت یا پروژه های انجام شده توسط این تیم را دارید ، می توانید در قسمت پروژه های هلی پن ، این نمونه کارها را مشاهده کنید. )

 

تفاوت ترمال و نرمال

پنجره های ترمال بریک و پنجره های نرمال از پروفیل های آلیاژی آلومینیومی ساخته شده اند و دارای جلوه های عایق صوتی خوبی هستند ، که می تواند سر و صدای منتقل شده از بیرون به اتاق را تا حدودی کاهش دهد ، خانه را در وضعیت نسبتاً آرام نگه دارد و همچنین باعث می شود کاربران از آلودگی صوتی محافظت شوند.

ظاهر پنجره های ترمال و نرمال اساساً یکسان است ، بنابراین تشخیص این دو برای کاربران عادی دشوار است.

تفاوت بین پنجره های ترمال و نرمال را می توان از نام این دو نتیجه گرفت. اولی یک ساختار ترمال بریک است در حالی که دومی این گونه نیست.

مشخصات آلیاژ آلومینیوم پنجره ترمال بریک تقسیم شده است ، دو طرف مشخصات آلومینیوم آلیاژ آلومینیوم هستند و وسط آلیاژ آلومینیوم در هر دو طرف یک نوار عایق حرارتی است.

نوار عایق حرارتی در مواد آلومینیومی می تواند انتقال حرارت را به طور موثری کاهش داده و به اثر عایق حرارتی موثر دست یابد. پنجره نرمال ، ساختار پارتیشن ندارد و یک پروفایل آلیاژ آلومینیوم کامل است.

با توجه به رسانایی گرمایی قوی مواد آلیاژ آلومینیوم ، گرما فقط می تواند مستقیماً از طریق مواد آلومینیوم هدایت شود.

بنابراین ، پنجره ترمال بریک عملکرد عایق حرارتی بهتری نسبت به پنجره نرمال دارد.همپنین قیمت پنجره ترمال بریک کمی بالاتر از پنجره آلومینیوم نرمال می باشد.

در کل ، عملکرد پنجره های ترمال بریک نسبت به پنجره های غیر ترمال بریک برتر است.

علاوه بر اثر عایق حرارتی ، عملکرد پنجره های ترمال بریک از نظر عایق صدا ، کاهش صدا ، صرفه جویی در انرژی و حفاظت از محیط زیست نیز بهتر از پنجره های نرمال است و فرایند پنجره های ترمال بریک نیز بالاتر است.

نسبت به پنجره های نرمال عوامل ، قیمت درب و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک نیز بیشتر از درها و پنجره های آلومینیومی نرمال است.

مستقیم ترین تفاوت پنجره ترمال بریک و نرمال در ساختار آلومینیومی منعکس می شود. عملکرد کلی پنجره های ترمال بریک نسبت به پنجره های غیر ترمال بریک بهتر است. شما می توانید با توجه به نیازها و ترجیحات خود پنجره مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بارزترین تفاوت پنجره های ترمال و نرمال

از مشخص ترین تفاوت ها بین پنجره های ترمال و نرمال این می باشد که پنجره های ترمال بریک از ورود گرما و سرما به منزل یا ساختمان جلوگیری می کنند. این جلوگیری توسط جدار خارجی انجام می شود. آلومینیوم دارای ضریب حرارتی بسیار بالایی است این عامل و هم چنین دو جداره بودن شیشه ها موجب عدم انتقال گرما و سرما خواهد شد.

در واقع می توان گفت که این نوع از پنجره ها رسانش گرما و سرما و صوت را به صفر رسانده اند. پلی آمید به کار رفته در این نوع از پنجره ها استحکام و طول عمر آن ها را تا اندازه زیادی بالا خواهد برد. با توجه به تحقیقات انجام شده در صورت استفاده کردن از پنجره های ترمال بریک در فصل زمستان تا ۴۰ درصد و در فصل تا بستان تا ۳۵ درصد از اتلاف انرژی جلوگیری می شود.

همچنین پنجره ترمال بریک در برابر مواد شیمیایی، آب و اشعه یو پی وی حفظ می کند. در پنجره آلومینیومی نرمال در برابر ترمال هیچ واسطه لاستیکی وجود نخواهد داشت و عایق بندی کمتری را شامل می شود. پنجره ترمال با نرمال بسیار متفاوت می باشد و قیمت آنها متفاوت است. مشکلاتی که عنصر آلومینیوم به صورت ذاتی دارا می باشد را می توانید با فرآیند ترمال بریک کاملا از بین ببرید.

با پنجره آلومینیومی ترمال بریک یک قاب پنجره جذاب خواهید داشت که در برابر رطوبت و ترک خوردگی مقاوم می باشد. این نوع متریال بسیار محبوب بوده و شامل طیف رنگ گسترده ای می باشد که متناسب با نمای ساختمان و سلیقه خود می توانید هر رنگی را که بخواهید برگزینید. افزایش بهره وری از انرژی و کاهش تعمیر و نگهداری از دیگر برتری های ترمال بر نرمال می باشد.