شیشه دوجداره

m.sheykhi

تعریف شیشه دو جداره چیست؟:
مواد تشکیل دهنده آن عبارتند از:اسپیسر آلومینیومی،گاز آرگون،شیشه،رطوبت گیر و......

موار کاربرد شیشه های دو جداره:

پنجره ها

نمای ساختمان

انواع ویترین فروشگاهی

معماری شیشه ای 

پنجره دو جداره upvc چیست؟

در درب و پنچره های دو جداره که از دو لایه شیشه مواری که به هم چسبیده شده تشکیل می گردد.پروفیلی از جنس آلومینیوم و پر شده از ماده رطوبت گیر بین دو لایه شیشه دو جداره قرار می گیرد.

برای جلوگیری از انتقال سرما و گرما و ورود گرد و خاک و سر و صدا باید فضای بین شیشه ها در پنجره دو جداره upvc با عایق حرارتی و عایق صوتی از ویژگی های پنچره دو جداره upvc نسبت به پنجره های معمولی و نک جداره است به این صورت که پنجره دو جداره upvc تا حد زیادی از هدر رفتن گرما و به طور کل از هدر رفتن انرژی جلوگیری کرده و عایق حرارتی هستند.

 ویژگی شیشه پنجره دو جداره چیست؟

با شیشه های دو جداره عایق صوتی است که به این صورت است که پنجره های دو جداره upvc بین ۳۰ تا ۳۵ دسیبل شدت صوت را کاهش می دهد.

از دیگر مزایای شیشه های دو جداره ایمنی بیشتر برای ساکنین و کمی نم زندگی طح شیشه را می توان نام برد.

انواع شیشه دو جداره چیست؟:

۱٫شیشه ساده:این نوع شیشه از دو جداره شیشه ساده تشکیل می شود.

۲٫شیشه رنگی:این نوع شیشه از یک جداره رنگی و یک جداره ساده تشکیل می شود.

۳٫شیشه رفلکس:این نوع شیشه دو جداره از یک جداره ساده و یک جداره شیشه رفلکس ساخته می شود که جداره شیشه رفلکس باید به طرف بیرون قرار می گیرد.شیشه های رفلکس از عبور نور شدید خورشید

به شدت جلوگیری می کنند ولی ایراد آن ها این است که داخل ساختمان را تاریک کرده و در شب داخل ساختمان نمایان است.

۴٫سکوریت:شیشه های سکوریت برای محل های پر خطر و پر تردد در نظر گرفته می شود.شیشه سکوریت در هنگام شکستن کاملا خرد نشده و باعث ایجاد تیکه های بزرگ و خطرناک شیشه نمی گردد

۵٫لمینت:شیشه های لمینت معمولا در کارخانه شبیه شیشه ساده به صخامت  ۳ میلی متر و یک لایه زرین در وسط آن ها تشکیل شده است.شیشه های لمینت در برخورد مانع سخت به آن ها خرد نشده و تنها ترک برمی دارد.شیشه های جلو و عقب خودروها از این نوع هستند.

تعریف شیشه دو جداره چیست؟:

مواد تشکیل دهنده آن عبارتند از:اسپیسر آلومینیومی،گاز آرگون،شیشه،رطوبت گیر و……

موار کاربرد شیشه های دو جداره:

پنجره ها

نمای ساختمان

انواع ویترین فروشگاهی

معماری شیشه ای

نکات ایمنی چیست؟:

نکات ایمنی در مورد شیشه های پنجره دو جداره upvc استفاده از بخاری در منازلی که شیشه دو جداره دارد ممنوع بوده و خطر گاز گرفتگی و در این گونه منازل باید از شوفاژ یا پکیج استفاده کرد.