یراق آلات پنجره دو جداره

ملیکا شیخی

یراق آلات پنجره هلی پن دارای بهترین کیفیت می باشد

یراق آلات پنجره دوجداره

پنجره های دو جداره upvc از چه مواد اولیه ساخته شده است؟

پنجره دو جداره upvc از زمان گذشته در فرهنگ ایران اسلامی شاهد تنوع زیادی در به کارگیری معماری های ساختمانی از قبیل استفاده از انواع آجر استفاده از درب و پنجره چوبی و به کارگیری استخرهای(اب های) بزرگ برای خنک کردن محیط را شاهد بودیم.

با گذشت زمان تنوع این گونه متریال ها در دنیای امروز و با صنعتی شدن از شیشه های رنگی کوچیک جایگاه خود را به پنجره های آلومینیومی بزرگ با ابعادی در حد یک ساختمان مرتفع و همچنین پنجره های دو جداره upvc با تنوع رنگ بندی سفید مشکی طرح چوب و ….. داده است.

یکی از تغییرات چشم انداز در این تغییر فرهنگ و صنعتی شدن در استفاده از انواع بازشوهای پنجره های قدیمی و تبدیل به انواع یراق آلات مدرن امروزی شده است.

از تنوع این یراق آلات می توان به بازشوهای با یراق آلات تک حالته که به صورت افقی استفاده می شود،نام برد به این صورت که یراق پنجره دو جداره upvc در مکانیزم جابه جایی بازشو بعد از باز و بسته کردن دستگیره روی محور لولا مقابل خود جابه جا می شود.

از تنوع یراق الات دو حالته پنجره دو جداره upvc به یراق دو حالته می توان اشاره کرد که علاوه بر حالت اول که به صورت افقی مورد استفاده قرار می گرفت در این مدل یراق بازشو تهویه هوا بعد از باز شدن به صورت

عمودی یعنی روی محور لولای پایین بازشو می تواند تهویه هوا را انجام دهد.

 

تک حالته:

پنجره های تک حالته طوری ساخته شده اند که از جهت افقی باز می شوند و از لحاظ قیمت مناسبتری دارند.

دو حالته:

پنجره های دو حالته به ۲ صورت افقی و عمودی باز و بسته می شوند، و قیمت به نسبت بالاتری نسبت به تک حالته دارند

 

یراق کشویی:کارایی پرده و استفاده راحت پنجره چون پروفیل ها به صورت افقی ریلی در امتداد هم حرکت می کنند و فضایی اشغال نمی کنند.