بالا نرفتن کرکره برقی و تنظیم موتور کرکره برقی

ملیکا شیخی

همان ‌طور که از اسم کرکره برقی مشخص است، نحوه باز و بسته شدن این نوع کرکره‌ها به‌ صورت برقی و اتوماتیک می ‌باشد. نیروی انسانی در بالا و پایین بردن آن دخالتی ندارد؛ فقط درزمانی نیروی انسانی به کمک می ‌آید که دچار اختلال و مشکل در بالا نرفتن کرکره برقی شود. از رایج‌ ترین موارد قطع برق، نرسیدن جریان برق به موتور است؛ که در این صورت باید کرکره برقی را با استفاده از خلاص کن دستی که به آن مجهز می ‌باشد بالا و پایین برد.

کرکره برقی

بالا نرفتن کرکره برقی

همان ‌طور که از اسم کرکره برقی مشخص است، نحوه باز و بسته شدن این نوع کرکره‌ها به‌ صورت برقی و اتوماتیک می ‌باشد. نیروی انسانی در بالا و پایین بردن آن دخالتی ندارد؛ فقط درزمانی نیروی انسانی به کمک می ‌آید که دچار اختلال و مشکل در بالا نرفتن کرکره شود. از رایج‌ ترین موارد قطع برق، نرسیدن جریان برق به موتور است؛ که در این صورت باید کرکره برقی را با استفاده از خلاص کن دستی که به آن مجهز می ‌باشد بالا و پایین برد.

علاوه بر قطع جریان برق امکان دارد که برخی مشکلات و خرابی‌های موجود در تیغه کرکره مانند کج شدن و یا خرابی دریکی از قطعات آن، باعث بالا نرفتن این کرکره ها و در نهات باز و بسته نشدن درب کرکره شود. برای رفع این مشکل لطفا قسمت تنظیم موتور کرکره برقی را بخوانید.

خلاص کردن کرکره برقی در زمان قطع برق

انتخاب توری در و پنجره مناسب

پنجره یو پی وی سی

تنظیم موتور کرکره برقی

در اصل تنظیم موتور برای میزان باز و بسته شدن درب کرکره صورت می ‌گیرد. در فرایند بسته شدن کرکره هنگامی‌ که تیغه‌ها به کف محل نصب‌ شده برسند توقف می‌ کند و بسته می‌ شود. تنظیم حالت بازشو هم به این صورت است که سه ‌تیغه یا بیشتر، داخل ریل قرار می ‌گیرد. برای تنظیم حد بالا و پایین کرکره برقی، در موتور ساید روی بدنه موتور دو مهره تنظیم حد بالا و پایین وجود دارد.

 

کرکره برقی

 

گروه صنعتی هلی پن ، با بیش از سال ها تجربه در زمینه تولید

در و پنجره دوجداره upvc

در و پنجره آلومینیوم

تولید توری پلیسه

ملزومات توری پلیسه

بعنوان نمایندگی وین تک فعالیت می کند.

همچنین لازم به ذکر است که تیم کاری هلی پن در زمینه تعمیرات در و پنجره و توری پلیسه نیز فعالیت می کند و محصولات و خدمات خود را با گارانتی به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد.

با توجه به توضیحات داده شده ، جهت آشنایی بیشتر با تیم هلی پن ، نمونه کارهای این گروه را مشاهده کنید :

مشاهده کارخانه

نحوه برش گالوانیزه

نصب توری پلیسه

در و پنجره دوجداره

اگر قصد دیدن نمونه کارهای این شرکت یا پروژه های انجام شده توسط این تیم را دارید ، می توانید در قسمت پروژه های هلی پن ، این نمونه کارها را مشاهده کنید .

مشاهده ویدیو

ارتباط با هلی پن

تلگرام

اینستاگرام

واتس اپ

لینکدین

آپارات

آینوتی

برای تنظیم کرکره برقی درباز و بسته شدن کرکره باید مهره‌ها طوری تنظیم شود که به کلیدهای کناری در انتهای مسیر خود برخورد کنند، که این امر موجب قطع جریان برق موتور می‌ شود. در تنظیم کرکره های برقی با موتور تیوبلار، به این صورت است که بر روی بدنه موتور تیوبلار یک میکرو سویچ متصل است که برای تنظیم حد بالاو پایین آن توسط علامت مثبت و منفی مشخص ‌شده است.

 

کرکره برقی

 

برای تنظیم حد پایین کرکره باید به بالا رول شود و جهت حرکت تیغه‌ها رو به پایین به درون ریل باشد، (در این حالت با استفاده از آچار میزان حرکت حد پایین را به سمت علامت منفی تنظیم می‌ کنیم؛ سپس هنگام توقف در محدوده دلخواه به سمت مثبت حرکت می ‌دهیم.)

در تنظیم حد بالا بعد از تنظیم کردن حد پایین وقتی‌ که آخرین تیغه کرکره روی کف قرار دارد کرکره را به سمت بالا رول کرده، (در این حالت با استفاده از آچار متناسب با میزان حد خواسته‌ شده حد بالا را با استفاده از آچار به سمت منفی می ‌چرخانیم و در میانه راه پیچ تنظیم راه را به سمت مثبت به حرکت درمی‌ آوریم تا جایی که ریل تیغه خارج از رول باقی بماند.) در ادامه مطلب شرکت هلی پن درباره ی جابجایی این کرکره ها توضیح خواهد داد .

جا به‌ جایی کرکره برقی

ممکن است برای شما هم پیش ‌آمده باشد که به دلیل پوسیده و فرسوده‌ شدن به فکر تعویض و جا به‌ جایی درب و پنجره آهنی ساختمان و یا حتی جا به‌ جایی کرکره برقی خود باشید، دلایل مختلفی برای جا به‌ جایی کرکره های برقی هست، ازجمله برای افزایش فضای پارکینگ اقدام به این کار می ‌کنند؛ که درب آهنی فعلی را جدا نموده و به جای آن کرکره نصب می‌ نمایند.

شرکت هلی پن که همواره در بین مشتریان به دلیل تضمین بی ‌قید و شرط محصولات و خدمات اجرایی دقیق خود، که نشانگر رضایت کامل مشتریان از نحوه اجرا و کیفیت مناسب بوده است، برند مطرح و شناخته‌ شده‌ای است.