استفاده از خواص شیشه نشکن در صنعت

ملیکا شیخی

شما معمولا شیشه نشکن آب دیده را در مانیتورهای کامپیوتر، پنجره های سقفی، قفسه یخچال و فریزر، درب اجاق گاز و غیره مشاهده خواهید نمود. محبوب ترین فرآیند مدرن ایجاد این محصول، بکارگیری دو لایه شیشه ای گرم شده و قراردادن یک لایه بوتیرال پلی وینیل بین آنها می ‌باشد.

شیشه نشکن

شما معمولا شیشه نشکن آب دیده را در مانیتورهای کامپیوتر، پنجره های سقفی، قفسه یخچال و فریزر، درب اجاق گاز و غیره مشاهده خواهید نمود. محبوب ترین فرآیند مدرن ایجاد این محصول، بکارگیری دو لایه شیشه ای گرم شده و قراردادن یک لایه بوتیرال پلی وینیل بین آنها می ‌باشد.

محصولی که پس از اعمال غلتک هایی بر روی آن جهت خروج هوا از بین لایه ها تولید می شود. در طی این فرآیند در یک محفظه تحت فشار ۱۶۰درجه فارنهایت ( ۷۰ سانتی گراد ) به منظور پیوند لایه ها با هم گرم می ‌شود. بیشتر شیشه های نشکن چند لایه به طور طبیعی تا ۹۷% از ورود اشعه (یو وی ) جلوگیری می ‌نمایند.

گروه صنعتی هلی پن ، با بیش از سال ها تجربه در زمینه تولید

در و پنجره دوجداره upvc

در و پنجره آلومینیوم

تولید توری پلیسه

ملزومات توری پلیسه

بعنوان نمایندگی وین تک فعالیت می کند.

همچنین لازم به ذکر است که تیم کاری هلی پن در زمینه تعمیرات در و پنجره و توری پلیسه نیز فعالیت می کند و محصولات و خدمات خود را با گارانتی به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد.

با توجه به توضیحات داده شده ، جهت آشنایی بیشتر با تیم هلی پن ، نمونه کارهای این گروه را مشاهده کنید :

مشاهده کارخانه

نحوه برش گالوانیزه

نصب توری پلیسه

در و پنجره دوجداره

اگر قصد دیدن نمونه کارهای این شرکت یا پروژه های انجام شده توسط این تیم را دارید ، می توانید در قسمت پروژه های هلی پن ، این نمونه کارها را مشاهده کنید .

مشاهده ویدیو

قیمت شیشه نشکن

شیشه نشکن به دلیل مقاومت بالا و تحمل فشار زیادی که دارد می توان به عنوان شیه کف و پله نیز مورد استفاده قرار بگیرد. هر چه ضخامت شیشه های نشکن بالاتر باشد مقاومت ان نیز افزایش پیدا می کند. در بررسی قیمت شیشه های نشکن باید به موارد استفاده آن و ضخامتی که متناسب با محل نصب مورد نیاز است توجه شود.

قیمت شیشه نشکن برای کف را متناسب با نوع شیشه آن می توان تخمین زد. متراژ پروژه مهمترین عامل در تعیین قیمت این شیشه ها می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت شیشه های نشکن و نحوه محاسبه شیشه نشکن قیمت و متراژ پروژه و نوع پروژه قابل نصب  با شماره های درج شده در قسمت تماس با ما، تماس حاصل فرمایید.

شیشه نشکن یکی از مقاوم‌ ترین شیشه‌ها است که در چند حالت ممکن نسبت به کارایی تولید می‌ شود که بعد از شکستن، به دلیل لایه‌ی پلیمری موجود مابین لایه‌های شیشه‌ای و چسبندگی فوق ‌العاده آن از هم جدا نمی‌شود. اگر مقداری اکسید سرب به مواد اولیه اضافه شود،

محصول نهایی مقاومت بیشتری در برابر فشار و ضربه خواهد داشت. با اضافه کردن تترا بورات طبیعی سدیم به مواد اولیه شیشه سبب تولید شیشه‌ای می‌شود که شفاف ‌تر از شیشه‌های طبیعی است و قیمت شیشه نشکن تغییر می‌ کند.

ویژگی های شیشه نشکن

شیشه های نشکن نیز خواهد شکست اما به‌ صورت ایمن، این محصول حدوداً ۶ برابر شیشه خام مقاومت ضربه ‌پذیری دارد و تنها ضعف این ‌گونه شیشه‌ها در گوشه‌ها و کناره‌های آن می ‌باشد. درواقع هیچ ‌گونه شیشه‌ای وجود ندارد که به‌هیچ ‌وجه نشکند و فقط می ‌توان با تغییراتی که روی ضخامت شیشه انجام می‌ شود

مقاومت آن را در برابر ضربه افزایش داد و یا به‌ وسیله لایه‌های ( پی وی بی ) چندلایه شیشه های نشکن را لمینت کرد که در این صورت وقتی ‌که این شیشه‌ها زمانی که می‌ شکنند خاصیت کشسانی ، مانع از پخش و پراکندگی ذرات شیشه ایمنی می‌ شود.  این محصول قادر است ۳ برابر بیشتر از شیشه معمولی در برابر حرارت پایداری کند و تغییرات حرارتی تا ۳۰۰ درجه سانتی‌ گراد را تحمل می ‌نماید.

آزمون حرارت دادن آن را برای کاربردهای افقی و سربار مقاوم می‌ سازد و به علت گنجاندن نیکل سولفید در شیشه نشکن از شکستگی ناگهانی آن جلوگیری می‌ نماید.