درباره ی شیشه مخصوص شومینه

ملیکا شیخی

از شیشه شومینه می ‌توان به ‌عنوان سپرهای حرارتی شفاف و مقاوم در برابر آتش استفاده کرد. این سپرها برای آتش‌نشان‌ها بسیار ضروری هستند. این نوع از شیشه‌ها در صورت آتش‌ سوزی از سرایت آن به مناطق دیگر جلوگیری می ‌نماید. به همین دلیل از این نوع شیشه‌ها برای شومینه اگه در معرض مستقیم آتش قرار می‌ گیرند استفاده می ‌شوند.

شیشه شومینه

شیشه مخصوص شومینه

از شیشه شومینه می ‌توان به ‌عنوان سپرهای حرارتی شفاف و مقاوم در برابر آتش استفاده کرد. این سپرها برای آتش‌نشان‌ها بسیار ضروری هستند. این نوع از شیشه‌ها در صورت آتش‌ سوزی از سرایت آن به مناطق دیگر جلوگیری می ‌نماید. به همین دلیل از این نوع شیشه‌ها برای شومینه اگه در معرض مستقیم آتش قرار می‌ گیرند استفاده می ‌شوند.

به‌ مرور زمان و پیشرفت در ساخت انواع شومینه‌ها امروزه انواع شومینه‌های مدرن با سوخت‌های متفاوت ساخته و تولید شده که می ‌توان از هرکدام بر اساس نیاز و مطابقت با دکوراسیون خود از استفاده کرد. شومینه به عنوان یک وسیله گرمایشی در بسیاری از خانه‌ها کاربرد دارد، برای اینکه ایمنی آن تأمین گردد و از نفوذ شعله‌های آتش به فضای خانه جلوگیری شود بهترین روش این می ‌باشد که از شیشه مخصوص شومینه استفاده شود که در برابر آتش مقاومت بسیار زیادی دارد.

گروه صنعتی هلی پن ، با بیش از سال ها تجربه در زمینه تولید

در و پنجره دوجداره upvc

در و پنجره آلومینیوم

تولید توری پلیسه

ملزومات توری پلیسه

بعنوان نمایندگی وین تک فعالیت می کند.

همچنین لازم به ذکر است که تیم کاری هلی پن در زمینه تعمیرات در و پنجره و توری پلیسه نیز فعالیت می کند و محصولات و خدمات خود را با گارانتی به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد.

با توجه به توضیحات داده شده ، جهت آشنایی بیشتر با تیم هلی پن ، نمونه کارهای این گروه را مشاهده کنید :

مشاهده کارخانه

نحوه برش گالوانیزه

نصب توری پلیسه

در و پنجره دوجداره

اگر قصد دیدن نمونه کارهای این شرکت یا پروژه های انجام شده توسط این تیم را دارید ، می توانید در قسمت پروژه های هلی پن ، این نمونه کارها را مشاهده کنید .

مشاهده ویدیو

شیشه شومینه

یکی از مهمترین مسائل گرمایشی در فصل سرما شومینه می باشد در قدیم از کُرسی استفاده می شده و با پیشرفت روز به روز تکنولوژی شومینه برقی، گازی هم اضافه شد که اکثرا شیشه مخصوص شومینه نصب می شوند که این شیشه مخصوص شومینه از شیشه نسوز ضد حریق که توسط کارخانه شرکت هلی پن تولید و به بازار عرضه می گردد. از شیشه شومینه می‌ توان به‌ عنوان سپر حرارتی مقاوم در برابر آتش استفاده کرد. این نوع از شیشه‌ها در صورت آتش‌ سوزی از سرایت آن به مناطق دیگر جلوگیری می‌ نماید.

از شیشه شومینه در صورتی استفاده می شود که برای ایمنی محیط از آتش استفاده کرد. امروزه ساخت شیشه های شومینه به گونه ای پیشرفت کرده که شیشه مخصوص شومینه برای انواع سوخت متفاوت ساخته و تولید می شود. شومینه وسیله ی گرمایشی است که در اکثر خانه ها کاربرد دارد. بهترین روش این می‌ باشد که از شیشه مخصوص شومینه استفاده شود که در برابر آتش مقاومت بسیار زیادی دارد. شیشه مخصوص شومینه از هدر رفتن گرمای محیط جلوگیری می کند و همین طور شیشه های شومینه مصرف انرژی را کاهش می دهد.

مزایای کاربرد شیشه ضد حرارت شومینه

از مزیت شیشه‌ های شومینه می ‌توان به سبکی وزن آن‌ها و ویژگی‌های اپتیکی مناسب، مدت‌ زمان زیاد مقاومت در برابر آتش در حدود ۱۲۰ دقیقه و دمای ۳۰۰ درجه نام برد. از دیگر مزایای شیشه‌های ضد حریق امکان صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هدر رفتن گرما و سرمای موجود در محیط ساختمان می ‌باشد. شیشه‌ ضد حریق امکان صرف جویی در مصرف انرژی و کاهش هدر رفتن سرما و گرمای موجود در محیط ساختمان می‌ باشد.

این شیشه‌ها توانایی نگهداری و حفظ دمای محیط را دارا می ‌باشند و نقش بسیار مهمی در کاهش مصرف انرژی ایفا می‌ کنند. حفظ نظافت و پاکیزگی محیط دیگر مزیت نصب شیشه‌های ضد حریق می‌ باشد. راهروها و راه‌ پله‌های ساختمان به دلیل موقعیت خاص امکان نظافت به‌ صورت همیشگی را نداشته و امکان نشستن گرد و خاک به‌ صورت متناوب وجود دارد. با نصب شیشه‌های ضد حریق از ورود گرد و غبار بیرونی به داخل جلوگیری شده و از انتقال هرگونه آلودگی صوتی و صدا جلوگیری می ‌کند.