انواع شیشه ساختمان و کاربرد شیشه در ساختمان

ملیکا شیخی

شیشه‌ در ساختمان بسیار مورد توجه معماران قرارگرفته است چون زیبا و مدرن بودن شیشه در ساختمان امکان ایجاد طرح‌های خاص و تقاضا برای استفاده از شیشه‌ را افزایش چشمگیری داده است. شیشه ساختمان در انواع طرح و رنگ با روش‌های مختلفی تولید می‌ شوند. بسته به نوع ، طرح و رنگ آن‌ها در قسمت‌های مختلف ساختمان می ‌توان استفاده نمود.

انواع شیشه ساختمان

شیشه‌ در ساختمان بسیار مورد توجه معماران قرارگرفته است چون زیبا و مدرن بودن شیشه در ساختمان امکان ایجاد طرح‌های خاص و تقاضا برای استفاده از شیشه‌ را افزایش چشمگیری داده است. شیشه ساختمان در انواع طرح و رنگ با روش‌های مختلفی تولید می‌ شوند. بسته به نوع ، طرح و رنگ آن‌ها در قسمت‌های مختلف ساختمان می ‌توان استفاده نمود.

شیشه عنصری کاربردی در زمینهٔ شیشه ساختمان محسوب می ‌شود. هنگامی‌ که از ظرافت شیشه در کنار استحکام فلز استفاده شود می‌ توان آثاری مستحکم، ظریف و زیبا  پدید آورد.  روشنایی داخل ساختمان یکی از ویژگی‌های مهم معماری در ساخت معماری ساختمان است.

گروه صنعتی هلی پن ، با بیش از سال ها تجربه در زمینه تولید

در و پنجره دوجداره upvc

در و پنجره آلومینیوم

تولید توری پلیسه

ملزومات توری پلیسه

بعنوان نمایندگی وین تک فعالیت می کند.

همچنین لازم به ذکر است که تیم کاری هلی پن در زمینه تعمیرات در و پنجره و توری پلیسه نیز فعالیت می کند و محصولات و خدمات خود را با گارانتی به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد.

با توجه به توضیحات داده شده ، جهت آشنایی بیشتر با تیم هلی پن ، نمونه کارهای این گروه را مشاهده کنید :

مشاهده کارخانه

نحوه برش گالوانیزه

نصب توری پلیسه

در و پنجره دوجداره

اگر قصد دیدن نمونه کارهای این شرکت یا پروژه های انجام شده توسط این تیم را دارید ، می توانید در قسمت پروژه های هلی پن ، این نمونه کارها را مشاهده کنید .

مشاهده ویدیو

اشکال مختلف شیشه ساختمان

اشکال مختلف شیشه ساختمان شامل: شیشه شفاف، شیشه‌ رنگی، شیشه دوجداره، شیشه سکویت و … وجود دارد. انواع شیشه در ساختمان را می توان در دسته بندی شیشه لمینیت، شیشه سکوریت، شیشه رفلکس، شیشه اسپایدری و … نام برد که هر کدام این شیشه ها برای موارد مختلفی کاربرد دارد.

برای مثال طبق مقررات ملی ساختمان بناهای بلند مرتبه موظف هستند تا از شیشه های نشکن یا سکوریت استفاده نمایند هم چنین از شیشه های اسپایدری برای انواع نماهای ساختمانی استفاده می شود. علاوه بر استفاده از شیشه در نمای خارجی ساختمان برای طراحی های داخلی ساختمان ها نیز از انواع شیشه استفاده می شود.

شیشه ساختمان

شیشه در مصارف مختلف کاربرد دارد. عمده ترین مصرف شیشه مربوط به صنعت ساختمان می باشد که شیشه ساختمان در و پنجره ، شیشه بالکن ، پارتیشن و… می باشد. شیشه را در صنعت ساختمان می توان در طرح ها  و نوع های مختلفی مشاهده کرد که بنا به نیاز و کارکرد می توان یکی از انواع مختلف آن را استفاده کرد.

انواع مختلف شیشه شامل شیشه های صاف و شفاف، شیشه لمینیت، شیشه سکوریت، شیشه سند بلاست و… می باشد. از شیشه می توان برای ایجاد دکوراسیون جذاب و یا تکمیل ریبایی نمای خارجی و فضای داخلی ساختمان استفاده کرد.

امروزه استفاده از شیشه در ساختمان یک رکن اساسی ساختمان حساب می ‌شود. کاربرد شیشه ساختمان در قسمت‌های مختلف مانند پنجره‌ها، شیشه‌های دود بند جلوی آسانسور، بالکن و پارتیشن و حمام است. شیشه‌های مورد استفاده در ساختمان در پنجره‌ها عموماً از نوع دوجداره و لمینت و در شیشه دود بند و شیشه بالکن و شیشه حمام و شیشه پارتیشن ، دربهای اتوماتیک عموماً ۱۰ میل سکوریت می‌ باشد.

معمولا شیشه های نصب شده در ساختمان ها به صورت فریم دار با فریم آلومینیومی است و  یا فریم لس می باشد. استفاده از شیشه سکوریت ۱۰ میل که به دود بند معروف است از قوانین آتش‌ نشانی بوده و سازنده‌ها بدون در نظر گرفتن این شیشه‌ها قادر به دریافت پایان کار نمی ‌باشند.

کاربرد شیشه ساختمان

شیشه یکی از اجزا جدا نشدنی ساختمان کاربرد های متفاوت و فراوانی دارد. از کاربرد شیشه  ساختمان می توان به ساخت و اجرای شیشه بالکن در ساختمان اشاره کرد، شیشه بالکن باعث می شود تا یک فضای مفید و قابل استفاده به فضای داخلی واحد مسکونی اضافه گردد و همچنین موجب زیبا تر شدن نمای خارجی ساختمان می گردد که علاوه بر ویژگی های ظاهری دارای مزایا و فواید بسیار دیگری نیز می باشد.

ازدیگر کاربرد شیشه ها در ساختمان ،برای فضای داخل ساختمان به عنوان دود بند شیشه ای، انواع درب های اتوماتیک شیشه ای و دستی برای ورودی های بنا مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین علاوه بر پنجره می توان برای اجرای انواع پارتیشن های اداری، شیشه حمام نصب و استفاده شود.