درباره باز کردن کرکره ی برقی و برق اضطراری کرکره ی برقی

ملیکا شیخی

کرکره ی برقی همانند کرکره معمولی دارای شاتر رول می‌باشد که برای پوشاندن درب ورودی مورد استفاده قرارمی ‌گیرد ومهم‌ ترین وجه تمایز این دو کرکره در باز کردن آن می‌ باشد. باز کردن کرکره معمولی با استفاده از نیروی انسانی و با دست می ‌باشد، در حالی که باز کردن کرکره ی برقی به وسیله نیروی برق و موتور می‌ باشد و در باز و بسته کردن آن نیروی انسانی دخالتی ندارد،مگر در مواقع قطع جریان برق که در این صورت اگر کرکره ی برقی مجهز به سیستم (یو پی اس) باشد مراحل و عملیاتی انجام می‌ شود

کرکره برقی

باز کردن کرکره ی برقی

کرکره ی برقی همانند کرکره معمولی دارای شاتر رول می‌باشد که برای پوشاندن درب ورودی مورد استفاده قرارمی ‌گیرد ومهم‌ ترین وجه تمایز این دو کرکره در باز کردن آن می‌ باشد. باز کردن کرکره معمولی با استفاده از نیروی انسانی و با دست می ‌باشد، در حالی که باز کردن کرکره ی برقی به وسیله نیروی برق و موتور می‌ باشد و در باز و بسته کردن آن نیروی انسانی دخالتی ندارد،مگر در مواقع قطع جریان برق که در این صورت اگر کرکره ی برقی مجهز به سیستم (یو پی اس) باشد مراحل و عملیاتی انجام می‌ شود.

امروزه در بسیاری از مکان‌ها کرکره ی برقی یا کرکره اتوماتیک به علت ایمنی بالا، راحتی و سرعت در تردد افراد، استفاده‌ی آسان و زیبایی ظاهری مورد استفاده قرار می ‌گیرد. در مکان‌هایی از جمله پارکینگ‌های مسکونی، پنجره‌ها، درب‌ها، مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، کارخانه‌ها، مجتمع‌ها و مراکز تجاری کرکره‌های برقی در ابعاد واشکال متنوعی به چشم می‌ خورد

 

کرکره برقی

 

گروه صنعتی هلی پن ، با بیش از سال ها تجربه در زمینه تولید

در و پنجره دوجداره upvc

در و پنجره آلومینیوم

تولید توری پلیسه

ملزومات توری پلیسه

بعنواننمایندگی وین تک فعالیت می کند.

همچنین لازم به ذکر است که تیم کاری هلی پن در زمینه تعمیرات در و پنجره و توری پلیسه نیز فعالیت می کند و محصولات و خدمات خود را با گارانتی به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد.

با توجه به توضیحات داده شده ، جهت آشنایی بیشتر با تیم هلی پن ، نمونه کارهای این گروه را مشاهده کنید :

مشاهده کارخانه

نحوه برش گالوانیزه

نصب توری پلیسه

در و پنجره دوجداره

اگر قصد دیدن نمونه کارهای این شرکت یا پروژه های انجام شده توسط این تیم را دارید ، می توانید در قسمت پروژه های هلی پن ، این نمونه کارها را مشاهده کنید . )

اما همان‌ طور که در بالا هم ذکر کردیم نیروی اصلی برای باز و بسته کردن این وسیله نیروی برق است و با قطع جریان برق طبیعی است که عملکرد دستگاه دچار اختلال شود و عبور و مرور افراد با مشکل مواجه شود. قطع جریان برق در فصول مختلف سال ازجمله فصل تابستان از مشکلاتی است که همیشه وجود داشته و در صورت قطع آن سیستمی مانند کرکره ی برقی می ‌تواند مشکل‌ ساز شود.

با قطع جریان برق طبیعی است که موتور کرکره ب رقی عملکرد خود را از دست بدهد و عبور و مرور و تردد افراد دچار مشکل شود. مهندسان و طراحان این محصول برای چنین مواقعی  ۲ راه‌ حل در نظر گرفته‌اند. ۱) خلاص کن دستی ۲) برق اضطراری (یو پی اس)

 

کرکره برقی

 

برق اضطراری کرکره ی برقی

برخی از موتورها که به دی سی معروف هستندمخصوصاموتور ساید،علاوه بر زنجیروضامن سیستم برق اضطراری یاباطری بک آپ وجود دارد که با ذخیره‌ی انرژی و انتقال آن به موتور می‌ تواند در زمان قطعی برق چندین مرتبه کرکره را به صورت اتوماتیک باز و بسته کند. میزان توانایی باطری یا برق اضطراری کرکره برقی برای ذخیره‌ سازی انرژی هرچه بیشتر باشد تعداد دفعات باز و بسته شدن کرکره ی برقی هم افزایش می‌ یابد.

لازم به ذکر است که قطعی برق هیچ اثری بر روی تنظیمات کرکره ی برقی شمانخواهد گذاشت وباوصل جریان برق عملکرددستگاه مجدداً طبق روال سابق وبراساس نیروی برق و موتور صورت می‌ پذیرد و شما می ‌توانید به‌ وسیله‌ی ریموت دستگاه، کرکره رادرمواقع لازم بازوبسته کنید.عملکردخلاص کن ها هیچ ارتباطی باوصل ویا قطع بودن جریان برق نداردوشمادرهرزمان که مایل بودیدحتی درهنگام وصل بودن جریان برق می‌ توانیدازخلاص کن ویا زنجیردستگاه برای بازوبسته کردن کرکره ی برقی استفاده کنید.

بهترین نوع کرکره ی برقی

با توجه به معرفی و بررسی انواع برندهای تیغه و موتور کرکره ی برقی هلی پن  از بهترین و درجه‌ یک ترین تیغه‌ها و موتور برای نصب و اجرای کرکره ی برقی استفاده می ‌نماید، لازم به ذکر می ‌باشد که رامادر علاوه بر دارا بودن محصولات درجه یک باکیفیت بسیار بالا با در اختیار داشتن تکنسین‌ها مجرب و کاردان همواره در پی کسب رضایت مشتری و رفع نیاز آن‌ها کوشیده است.

شرکت هلی پن بعد از نصب و اجرا نیز همواره در کنار شما خواهد بود. تمامی محصولات هلی پن از خدمات پس از فروش و ضمانت ‌نامه برخوردار می‌ باشند. تمامی این موارد باعث شده تا هلی پن به عنوان دارا بودن بهترین نوع کرکره برقی شناخته می شود.