تفاوت پنجره دوجداره یو پی وی سی با پنجره آلومینیومی

ملیکا شیخی

تفاوت های پنجره upvc با پنجره آلومینیوم شامل مقاومت آن ها ، عایق بودن ، مقاومت آن ها در برابر آتش سوزی ، زیبایی و حفاظت از محیط زیست که شرکت صنعتی هلی پن درباره ی هر کدارم از آن ها برای شما توضیحاتی آماده کرده است : تفاوت upvc با آلومینیوم

تفاوت های پنجره upvc با پنجره آلومینیوم شامل مقاومت آن ها ، عایق بودن ، مقاومت آن ها در برابر آتش سوزی ، زیبایی و حفاظت از محیط زیست که شرکت صنعتی هلی پن درباره ی هر کدارم از آن ها برای شما توضیحاتی آماده کرده است :

تفاوت upvc با آلومینیوم

۱-مقاومت:

در پنجره آلومینیم پوسیدگی و خوردگی به وجود می آید و به مرور زمان دچار تغییر رنگ می شود. امکان شکستگی فریم پنجره نیز در شرایط آب و هوایی بد وجود دارد ومقاومت کمی در مقابل آلودگی طبیعی هوا،گازها،کودهای شیمیایی و… از خود نشان می دهند،رسانایی این ماده در داخل خانه باعث افزایش میعان می شود. پنجره های یو پی وی سی در مقابل پنجره های آلومینیم پوسیده نمی شوند.

به علت اینکه این پنجره ها اتصالاتش به هم جوش می خورد. و مقاومت بسیار بالایی دارند و به یکدیگر با بست های مکانیکی متصل می شوند. پنجره یو پی وی سی از نظر مقاومت قابل اطمینان تر از پنجره آلومینیومی می باشد.

۲-عایق بودن:

آلومینیوم حرارت را از خود عبور داده و رسانای گرماست درست برعکس پنجره یو پی وی سی و تبادل گرمایی در پنجره آلومینیومی انجام می گیرد. برای حل این مشکل تولید کنندگان پنجره آلومینیم ماده ای به نام ترمال بریک به فریم پنجره های خود اضافه می کنند،اضافه کردن این ماده میزان عایق بودن پنجره یو پی وی سی را افزایش داده ولی فریم پنجره یکپارچگی خود را از دست می دهد. و مشکل این راه حل افزایش بسیار بالای قیمت این پنجره آلومینیم می باشد.

 

تفاوت upvc با آلومینیوم

 

اما پنجره یو پی وی سی از تبادل انرژی جلوگیری می کند. به طور طبیعی پنجره یو پی وی سی عایق حرارت هستند. امکان ساخت پنجره از پروفیل های چند حفره ای یکی از خصوصیات ویژه پنجره های یو پی وی سی می باشد. این حفره ها عایق بودن پنجره را تقویت می کنند،این حفره ها با عایق مخصوصی در پنجره یو پی وی سی حاطه شده که برخلاف حالت حفره در پنجره آلومینیمی هوای بیرون به داخل انتقال پیدا نمی کند.

۳-مقاومت در برابر آتش سوزی:

پنجره های آلومینیمی دربرابر حرارت از بین رفته یا آسیب جدی می بینند. ولی پنجره یو پی وی سی سبب افزایش آتش نشده و نیز آتش نمی گیرند.

۴-زیبایی:

نگ سفید به عنوان رنگ اصلی در پروفیل یو پی وی سی به حساب می آید و روکش های لمینیت طرح دار زیباتر از رنگ کوره ای آلومینیمی می باشد. عمر، دوام و مقاومت روکش های یو پی وی سی بیشتر از رنگ آلومینیمی است. در اثر باران های اسیدی  و در مقابل هوای مرطوب ، رنگ پروفیل پنجره یو پی وی سی اکسیده و خورده نمی شود و تا پایان عمر ساختمان، به علت مقاومت بالا زیبایی اولیه خود را در مقابل عوامل فرسایشی حفظ می کند ولی به مرور زمان زیبایی پنجره آلومینیم از بین رفته و در اثر تغییر فصل ها رنگش ریخته می شود.

۵-حفاظت از محیط زیست:

تصور می شود آلومینیم از محیط زیست حفاظت می کند و در مقابل یو پی وی سی ماده ای ارزان تر است. برای ساخت پنجره آلومینیم در تمام مراحل ساخت از مواد شیمیایی سمی زیادی استفاده می شود که از طرف سازمان بهداشت همه این مواد سرطان زا و سمی معرفی شدند. می توان به طور گسترده از ماده دیگری به نام یو پی وی سی که ماده مقاوم و پایدار است استفاده کرد تا جایگزین این مواد سمی شود. یو پی وی سی در ساخت پنجره استفاده می شود که مواد سمی و زائد تولید نمی کند و در ساختمان به عنوان مواد اولیه استفاده می شود.